Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти День прав людини в бібліотеці

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

3 грудня для студентів Миколаївського державного коледжу економіки та харчових технологій відбувся захід з нагоди Дня прав людини, організований обласною бібліотекою для юнацтва спільно з відділом зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Миколаївській області.

Завідувачка відділу «Інтернет-центр» Тетяна Руснак під час правової абетки «Мої права в межах закону» оцінила рівень знань присутніх щодо своїх прав. Адже в України на конституційному рівні визначені та закріплені основні права людини. Стаття 3 Конституції України встановлює, що «людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави». А статтею 21 встановлено, що «усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними». Також бібліотекарка нагадала про всеукраїнський правопросвітницький проєкт «Я маю право!», завдяки якому було нарешті вирішено на законодавчому рівні проблемні питання реалізації прав дітей щодо виплати аліментів, виїзду за кордон, захисту від домашнього насилля та булінгу тощо. Всі інформаційні матеріали цього проєкту доступні на сайті бібліотеки в розділі «911».
http://unbib.mk.ua/index.php/911.html

Екскурс в історію Дня прав людини молодь здійснила разом із Андрієм Алієвим, завідувачем відділу соціокультурної діяльності молоді. Він розповів, що свято відзначається 10 грудня і було впроваджене Генеральною Асамблеєю ООН 70 років тому – в 1950-му на честь прийняття Загальної декларації з прав людини (1948). Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. У 2020 році тема Дня прав людини пов’язана з пандемією COVID-19. Бібліотекар наголосив, що в усіх заходах з боротьби і відновлення після пандемії центральне місце має належати забезпеченню прав людини. Розглянути різноманітні «карантинні» ситуації, обговорити шляхи їх вирішення, розібратися з деякими юридичними термінами, приміряли на себе ролі суддів та юрисконсультів допоміг марафон правознавців «Чи знаю я свої права?».

Конкретно і фахово розставив всі крапки над «і» старший інспектор з особливих доручень відділу зв`язків з громадськістю управління патрульної поліції в Миколаївській області, лейтенант поліції Олександр Валерійович Федоров. Він нагадав присутнім студентам їхні основні права, зупинився на головних обов'язках, в тому числі пов'язаних з пандемією. Присутні обговорили деякі складні з точки зору норм закону життєві ситуації та вихід з них, реальні життєві історії з досвіду правоохоронця.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.