Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Карантинна зима: тренінг з основ інформаційної гігієни

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

4 грудня студенти Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського стали учасниками тренінгу «Фейкова інформація: виявлення, оцінка, протидія», організованому бібліотекарями ОБЮ в межах циклу «Медіакультура».

Бібліотекарка відділу «Інтернет-центр» Юлія Задеряка почала з бліц-знайомства: присутні називали свої імена та зазначали, яким джерелам інформації надають перевагу. Потім обговорили актуальність теми тренінгу, яка зумовлена важливістю і необхідністю кожному члену інформаційного суспільства (в якому ми зараз живемо) володіти методами виявлення фейкової інформації та запобігати її поширенню. Бібліотекарка зауважила, що нині інтернет, крім виконання функцій обміну думками й отримання інформації його користувачами, стає об’єктом і засобом інформаційного керування. Серед користувачів мережі з’являються групи людей або окремі особи, які навмисно поширюють помилкову або спотворену інформацію. Саме тому важливо мислити критично, не довіряти всім заголовкам, перевіряти джерела. Аби набути необхідних навичок, молодь зіграла в запропоновану Юлією гру на розвиток критичного мислення.

До розмови долучилася бібліотекарка сектору медіа-освіти і творчості молоді Анна Кондрацька, яка наголосила, що інформаційний шум, створений соціальними мережами, може продукувати велику кількість неправдивих, маніпулятивних та фіктивних новин, тому важливо пам’ятати про це й не довіряти на 100% отриманій у соцмережах інформації.

Анна навела приклади кількох найвідоміших фейків в історії і запропонувала переглянути відеоінструкцію про те, як розпізнати фейкові відеосюжети.

Студенти перевірили свої знання під час інтерактивної вікторини. Що таке фейк, які ознаки фейкового акаунту, як виявити неправдиву інформацію – відповіді на ці та інші запитання допомогли молоді систематизувати та закріпити нові знання.
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.