Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Участь в круглому столі, присвяченому пам’яті жертв Голокосту

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

28 січня в Миколаївській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл «Голокост – символ вічної скорботи», присвячений пам’яті жертв цієї страшної трагедії. Учасники заходу – чиновники, громадські діячі, науковці, освітяни – розглянули різні аспекти вивчення історії Голокосту та пам’яті про нього. Миколаївську обласну бібліотеку для юнацтва представляв завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Андрій Алієв.
Відкрив захід заступник голови Миколаївської ОДА Микола Марінов, який наголосив, що «в пам’ять про ті страшні події кожен з нас повинен виховувати у собі толерантність, аби ніколи не допустити того, що може дорости до масштабів Голокосту». 
 
Двомовна поминальна молитва звучала в пам'ять про жертв тих трагічних для всього людства подій.
 
Офіційно визнано, що протягом Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього СРСР. На Миколаївщині розстріли відбувались в багатьох населених пунктах. Найбільше – в Доманівському районі, де загинули 115 тисяч невинних. З них близько 55 тисяч (за останніми дослідженнями – значно більше) євреїв були знищені в Богданівці. Людям, які, ризикуючи власним життям, рятували євреїв від знищення у період Голокосту, присвоюють почесне звання «Праведник народів світу». На Миколаївщині його удостоєні більше восьмидесятьох жителів області. На виставці книг «Голокост: трагедія, історія, пам'ять» були презентовані видання з історії Голокосту на Миколаївщині.
 
Віртуально присутній гість – Фелікс Гурвич, директор НАТІВ – Ізраїльського культурного Центру в Україні, зазначив, що проведення таких заходів для вшанування пам'яті жертв Голокосту є вкрай необхідним і важливим. 
 
Також пролунали виступи голови ГО «Асамблея національностей України» Р. Тагієва, начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ю. Любарова, спеціалістів Державного архіву Миколаївської області Н. Колесник і М. Мельник, викладачів ВНЗ, представників національних товариств міста.
 
Андрій Алієв представив увазі присутніх результат нового підходу до вивчення цієї трагічної сторінки в історії людства – два графічні романи «Маус. Історія вцілілого» Арта Шпіґельмана і «Щоденник Анни Франк» Арі Фолмана та Давида Полонського, які днями були презентовані в обласній бібліотеці для юнацтва під час онлайн-зустрічі з очільницею київського «Видавництва» Лілією Омельяненко.
 
Ці твори про травму другого-третього поколінь після Голокосту, про тих, хто виріс у тіні чужого болю й намагається переповісти по-своєму досвід, знайшовши власний голос. Сьогодні про травматичний досвід тих, кого особисто не зачепила трагедія, але кому все одно доведеться жити із провиною вцілілого, проговорено мало, тож ці книги не лише актуальні для багатьох, якщо не всіх потенційних читачів, а й заповнюють напівпорожню нішу.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.