Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти ІІІ Миколаївські міські екологічні читання “Збережемо для нащадків”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

30 листопада 2010 року в Центральній бібліотеці ім. М. Кропивницького м. Миколаєва відбулися ІІІ Миколаївські міські екологічні читання “Збережемо для нащадків” за темою “Кращі практики екологічної просвіти в місті Миколаєві”.

Організатори заходу: департамент ЖКГ виконкому Миколаївської міської ради, управління з охорони навколишнього природного середовища та благоустрою, Центральна бібліотека ім. М. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва, Міський центр екологічної інформації та культури, Миколаївський міський благодійний фонд МЕТА. З доповідями виступили представники миколаївських природоохоронних і громадських організацій, науковці, викладачі вищих навчальних закладів, працівники системи освіти, краєзнавці і бібліотекарі. Розглянуто питання історії екологічної просвіти в Миколаєві і сучасне відбиття у наповненні міських програм, рівень підготовки фахівців-екологів, досвід екологічної просвітницької діяльності різних закладів і організацій міста.

У ІІІ Миколаївських міських екологічних читаннях взяла участь і Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва: до уваги учасників Екологічних читань було представлено фотовиставку Миколаївського творчого молодіжного клубу “Імпульс” за темою “Море — наша спільна спадщина”; видавничу продукцію і фотозвіти екологічних акцій ОБЮ і МОБФ “Індиго” на виставці практичних розробок “Ярмарок ідей”.

Про досвід обласної бібліотеки для юнацтва щодо організації екологічної просвіти старшокласників, інноваційні форми роботи (бібліотечні і волонтерські), спрямовані на активізацію молодіжного екологічного руху і формування екологічної культури юнацтва, доповіла заступник директора МОБЮ О.А. Ярмоленко. За реалізацію саме екологічних проектів Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва на 14-й Міжнародній конференції Крим-2007 “Бібліотеки та інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти та бізнесу” отримала Сертифікат почесного учасника Ярмарки ідей з екологічного просвітництва серед дітей і дорослих у номінації «Найефективніший соціальний проект». Досвід співпраці бібліотеки і Миколаївського обласного благодійного фонду “Індиго” в організації і проведенні екологічних акцій узагальнено у методичних рекомендаціях для бібліотекарів “Формування екологічної культури юнацтва”, за яке здобуто Диплом переможця у номінації “Краще методичне видання з питань екологічного виховання” у Регіональному конкурсі публічних бібліотек Півдня України за 2008-2009 р.р.

Серед останніх важливих і цікавих екологічних проектів бібліотеки — молодіжний інформаційний патруль “Обережно — амброзія!”, реалізований у партнерстві з МОБФ “Індиго” і Громадською радою при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області; приурочені до Всесвітнього дня водних ресурсів і Міжнародного дня Чорного моря цикли заходів (книжкові виставки, конкурси малюнків, вікторини і години екології для школярів, перегляди науково-популярних фільмів для студентів, суботники), організовані разом з фондом “Індиго” за підтримки Департаменту житлово-комунального господарства. З 2009 року при бібліотеці працює Творчий молодіжний клуб «Імпульс», який зібрав творчу і соціально активну молодь, небайдужу до гострих проблем сучасного життя, про що свідчать фотовиставки “Музика води”, “Живильна вода голубої планети”, “Человек созидатель. Человек разрушитель”, “Море — наша спільна спадщина”.

Позитивний і довгостроковий результат екологічних проектів обласної бібліотеки для юнацтва і МОБФ “Індиго” — щотижневі зібрання в бібліотеці активістів екологічних громадських організацій, відомих миколаївських спортсменів, які проходять в рамках Клубу друзів “На Великій Морській”. Партнерство сприяє активному обговоренню актуальних екологічних проблем регіону, роботі над їх вирішенням і організації нових спільних проектів, як, наприклад, “Чисте місто”, “Чисте узбережжя”.

Цікавим був виступ “Екологічна просвіта: від депутатів до двірників” голови Миколаївського клубу сприяння сталому розвитку та побудові громадянського суспільства “Спільні дії” Антоніни Олексіївни Галкіної, яка є активістом Клубу друзів “На Великій Морській”.

До збірника матеріалів ІІІ Миколаївських міських екологічних читань “Збережемо для нащадків” також увійшла стаття голови правління Миколаївського обласного благодійного фонду “Індиго” Ольги Криницької “Екологічна акція як форма популяризації екологічних знань та засіб формування екологічної культури молоді Миколаївщини”.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.