Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Творчий вечір Наталії Іванової і Олександра Сичьова “Зоряне мереживо”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

10 лютого в обласному художньому музеї ім. В. Верещагіна був аншлаг: місцева влада і інтелігенція міста завітали на творчий вечір директора обласної бібліотеки для юнацтва Наталії Іванової і Олександра Сичьова, заслуженого артиста України, керівника гурту народної та сучасної пісні “Вільні козаки” Миколаївської обласної філармонії. Організатори — обласна бібліотека для юнацтва, обласна філармонія, обласний художній музей ім. В. Верещагіна, видавництво Ірини Гудим.


Презентуючи свою першу поетичну збірку “Всё очень просто”, Наталія Вікторівна подякувала “співавторам” цього видання — добрим друзям бібліотеки, давнім читачам і  учасникам бібліотечної програми “Шукаємо таланти” Оксані Лисянській і Олександру Сичьову.

 

Оксана — ілюстратор цього видання, миколаївська художниця, член Миколаївського обласного творчого об'єднання художників-аматорів і народних майстрів декоративно-прикладного мистецтва “Прибужжя” при Обласному центрі народної творчості і культурно-просвітницької роботи. Окремий розділ збірки —пісні Олександра Сичьова на вірші Наталії Іванової. Щиру подяку Наталія Вікторівна виразила людям, які допомогли їй видати книгу, перетворити мрію  на дійсність: миколаївському видавцю Ірині Гудим і директору альянсу підприємств “Ноу-хау” Віктору Гуляєву.

 

Цікавою була розповідь Наталії Вікторівни про те, з чого починалася її творчість: на посаді директора бібліотеки профкому Чорноморського суднобудівного заводу вона постійно спілкувалася із заводською поетичною елітою — членами літературного об'єднання “Стапель”. Один із стапельчан — Ігор Олексійович Мальцев — присвятив їй поему під назвою “Женщине в бирюзовом”, а потім з'ясувалося, що таких віршів чимало - “Женщине в белом”, “Женщине в красном”... Наталія з гідною відповіддю поету (звичайно, у віршованій формі) не забарилася. А через деякий час вже віддала зошит своїх перших віршів на рецензію В.Т. Качуріну, поету, ім'я якого відомо далеко за межами України. Пройшли роки. І в передмові до першої поетичної збірки Н. Іванової В'ячеслав Тимофійович написав: “Произведениям Н. Ивановой свойственны глубокий лиризм и умение образно мыслить... О чем бы она не писала... для каждого стихотворения она умеет найти характерные детали, помогающие раскрыть поэтический замысел данного произведения”. Цей зошит з помітками наставника в поетичному морі В. Качуріна Наталія Вікторівна зберігає і досі.

Один із віршів — “Гадалка” — вона вважає пророчим. Його останні слова — “Жизнь начни сначала” — передбачили і її нове творче життя, і дружбу з Олександром Сичьовим. Наталія Вікторівна пригадала, як вони познайомилися в той час, коли вона тільки стала директором обласної бібліотеки для юнацтва, і цілий напрямок діяльності бібліотеки був пов'язаний саме з Олександром. Одного разу Олександр побачив зошит із віршами Наталії, а невдовзі повернув вже разом із піснею — першим спільним твором, романсом “Не отпускай”. Ця пісня, як і наступна «Подаруй мені», ввійшла до репертуару естрадного відділення Миколаївського вищого музичного училища.

Всі ми родом з дитинства. Дорослими ми розлітаємося по світу, але у серці кожного з нас залишається назавжди рідне місто. Тому на вечорі звучало багато пісень, присвячених Миколаєву: “Старый двор”, “Миколаївський романс”, “Каштановий сквер”, “Спогади про яхт-клуб”.

Звучали пісні різних стилів і різноманітних жанрів. Пісні про рідне місто, батьківську любов і турботу, спогади, мрії і кохання виконували Олександр та Федір Сичьови, Дмитро Румянцев, Галина Стрелецька, гітарист Юрій Поліщук. Зривали аплодисменти юні виконавці: учениця Миколаївського муніципального колегіуму, лауреат декількох конкурсів Анастасія Семілєт; учениці загальноосвітньої школи №6 Альона Іванова і Анна Лутченко; хлопчики і дівчатка з дитячої музичної студії “Кобзарик” Миколаївського коледжу культури і мистецтв під керівництвом Анни Гілецької.

Пісню “Рушники” у виконанні учениці Полігонівської школи Софійки Комарової гостям презентувало літературно-музичне об'єднання для молоді “Белый кот”, нещодавно створене при обласній бібліотеці для юнацтва. Ця пісня — творчий доробок керівників “Белого кота” (слова — Наталії Іванової, музика — Анни Олєйнікової, аранжування — О. Сичьова).

 

zorayne_1 zorayne_2 zorayne_3 zorayne_4

Впевнені, що назва заходу — “Зоряне мереживо” — невипадкова: багато юних майбутніх зірочок запалало цього вечора завдяки Наталії і Олександру, які в затишній залі сплітали перед глядачами витончене мереживо поезії і пісні. Протягом всього свята відчувалося, що душі цих двох талановитих особистостей співають в унісон: радіють і сподіваються, мріють і згадують... Цей вечір став своєрідною міні-виставою творчого дуету Поета і Композитора.


Зоряне мереживо по ночах зплітала,
Із блакиті неба щастя витинала,
Вранішніми росами стежки прикрашала,
Щоби доля-долечка та й не заблукала...


Більшість із представлених на вечорі пісень ввійшли до першого спільного компакт-диску Олександра Сичьова і Наталії Іванової під назвою “Не отпускай”.

Наталія Вікторівна — блискучий організатор. Їй, як директору бібліотеки, вдалося об'єднати в єдиний колектив однодумців і таких же творчих особистостей, як і вона. Багато теплих слів почула вона від  колег, співробітників юнацької бібліотеки: письменника, журналіста і давньої подруги Віри Марущак; композитора, лауреата обласної премії ім. М. Аркаса Анни Олєйнікової; голови миколаївського обласного відділення Національної спілки фотохудожників України Любові Савельєвої. До їх вітань долучилася і молодь: голова Миколаївського обласного благодійного фонду “Індиго” Ольга Криницька і голова Молодіжного творчого клубу “Імпульс” Андрій Шаповаленко. І Фонд, і Клуб плідно і цікаво працюють при бібліотеці і спільно з бібліотекою.

Заступник директора обласної бібліотеки для юнацтва О.А. Ярмоленко зачитала вітальну листівку від директора і колективу Державної бібліотеки України для юнацтва Георгія Анатолійовича Саприкіна: “Щиро вітаємо Вас з виходом в літературний світ Вашої першої збірки «Все очень просто» та диску пісень на Ваші чудові вірші. Бажаємо, щоб Ви завжди були на поетичній орбіті, на фініші та в зеніті слави. Записуйте і надалі свої думки та враження, а ми з великим задоволенням будемо ці творіння читати. Поетичного Вам натхнення та читацьких признання і популярності”.

З творчим дебютом дует Наталії Іванової і Олександра Сичьова привітали заступник голови Миколаївської обласної ради О.І. Симоненко; заступник міського голови М.О. Сапожнікова; начальник управління культури Миколаївської облдержадміністрації С.М. Гладун і заступник начальника Л.О. Поддубная; депутат обласної ради М. Дубіна; голова правління миколаївської обласної організації Спілки письменників Росії, перший наставник Наталії Іванової на поетичній ниві В.Т. Качурін; директори обласних і міських бібліотек — Жайворонок Т.А., Семілєт Н.В., Роскіна Т.І.; директор художнього музею ім. В. Верещагіна Росляков С.М.; директор Миколаївського коледжу культури і мистецтв Соловьйов В.А.; а також письменники і поети, творча і громадська інтелігенція міста.

zorayne_5 zorayne_6 zorayne_7 zorayne_8

Післямова. А тепер ми вам відкриємо декілька секретів. Пісню “Осенний бал” виконували дочка Наталії Вікторівни Альона зі своєю подругою Анною. Дуетом з Олександром Сичьовим співала пісні "Миколаївський романс" і  "Нечаянная любовь” Анастасія Семілєт — онука директора Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Миколаєва Наталії Вікторівни Семілєт. Автор дизайну обкладинки книги Н. Іванової “Всё очень просто” — завідуюча відділом мистецтв і краєзнавства  обласної бібліотеки для юнацтва Любов Савельєва, а автор дизайну компакт-диску “Не отпускай” — завідуюча відділом інформаційних ресурсів і комп'ютерних технологій Світлана Намесник.

Є композитор і його музика. Є поет і його вірші. І є плоди їхньої творчості, які вони нам сьогодні і подарували.

Не отпускай, хоть рвусь я ввысь.
Я — птица, раненная болью.
Не отпускай, не отрекись,
Запеленай своей любовью.

Не отвергай, я пригожусь
И, может быть, спасу однажды.
Не отвергай, звездой зажгусь,
Путь освещая ночью каждой.

Удержи в ладонях лунный свет,
Собери осколки лунной ночи.
Ведь когда свечу зажжет рассвет,
Жизнь на ночь окажется короче.


До речі, всі бажаючі можуть купити книгу і диск у видавництві Ірини Гудим: вул. Адміральська, 20. Тел. (0512)37-37-18.

А за більш детальною інформацією звертайтесь до Наталії Вікторівни Іванової за тел.: (0512)37-62-33 і до Олександра Федоровича Сичьова за тел. (067)995-95-02.

Комментарии (8)
8 24.02.2011 16:08
Шановна Наталя Вікторівна! Щиро вас вітаємо з виходом першої збірки «Всё очень просто». Хай не миліє джерело Ваших творчих ідей, творчої наснаги та нових звершень на літературній ниві.
7 17.02.2011 15:43
Шановна Наталя Вікторівна! Колектив Миколаївської ЦБС щиро вас вітає з виходом першої збірки «Всё очень просто». Бажаємо Вам творчої наснаги та хай поетична муза ніколи вас не полишає!
6 16.02.2011 16:13
Щиро втаємо Вас, Наталіє Вікторівно, із Вашою першою ластівкою, що зветься "Все очень просто". Нехай злетить вона до найвищих поетичних висот! А Ваше ніжне ластів’ятко хай заіскриться світлим і чистим маминим талантом. Бажаєм успіху і Вашому творчому тандему з Олександром Сичьовим. Ніжні струни душі нехай озвуться в музиці і слові...
Щасливої долі Вам і вашій збірці!
Г. Борщевецька
5 16.02.2011 11:39
Шановна Наталіє Вікторівно! Я безмежно горда тим, що особисто знаю Вас! Я ще горжуся, що в нашій "юнацькій" спільноті також з’явилася своя, не побоюся цього слова, ЗІРКА! Переглянувши інформацію про захід, фоторафії на яких Ви є щасливою-прищасливою позаздрила тим людям, які були з Вами. Щастя Вам і творчих звершень! Рифмуйте! а я чекаю на мій подарунок - книгу з авторським підписом!
4 12.02.2011 12:59
А книгу с диском когда презентуем Кривоозёрской ЦРБ???
3 12.02.2011 12:57
Да,Друзья,вечер удался!По резонансу хорошему видно,что надо творить больше таких презентаций.Таких же профессиональных в поэзии и музыке ,и исполнительском уровне артистов.
2 12.02.2011 12:51
Кривоозерська ЦРБ приєднується до всіх поздоровлень на адресу Н.В. Іванової з виходом в літературний світ першої збірки «Все очень просто» та диску пісень на Ваші чудові вірші. Бажаємо, Вам творчого натхнення, вдячних шанувальників. Ми Вас Цінуємо!
1 11.02.2011 23:31
Поздравляем! Вы - замечательный дуэт, а вечер был просто чудесный. Пишите, пишите и пойте!!!

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.