Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Інформаційно-ресурсний центр Конкурс-2014 "Моя майбутня професія" Ігор Співак, І місце

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інформаційно-ресурсний центр - Конкурс-2014 "Моя майбутня професія"

Співак Ігор Вікторович. Тракторист-автослюсар / Обласний молодіжний конкурс портфоліо “Моя майбутня професія необхідна суспільству”. — С. Лиса гора Первомайського району Миколаївської області, 2014.

Ігор Співак — 1997 року народження, учень Маринівського аграрного ліцею (Доманівський район), майбутній тракторист-автослюсар.

“...Земля — годувальниця. У мудрих цих словах міститься одвічна любов народу до землі. Людина ділить з нею радість і горе, вона живе і трудиться на ній, співає про неї пісні, складає вірші. Дбайливо тримає вона землю в своїх руках, віддає їй силу мускулів, розважливість розуму, частку душі і серця. І за все земля платить їй сторицею — дарує соковитий корм її стадам, прохолодну тінь її дому, солодкий пиріг до її столу. Я знаю, що праця хлібороба є нелегкою і незвичайною, цікавою і своєрідною. Роботу селянську не розкладеш порівну на кожен день.

Здається, що в усьому світі залишилися тільки зірки в небі і два серця, що стукають на землі, — твоє і трактора. Це моя перша в полі робота. Коло за колом. А потім і товариші прийдуть змінити тебе, але ти не захочеш піти, ти почнеш з ними новий день, і ще довго буде залишати трактор за собою чорні смуги, начебто величезним пензлем зафарбовуючи жовтий фон стерні... І тобі дадуть осколок дзеркальця, але ти в ньому не побачиш нічого, крім блакитних очей і білозубої посмішки, і будеш сміятися разом з усіма так, як сміється найщасливіша людина, що створила добро. І ти зрозумієш ні з чим не порівнянне відчуття спілкування з землею, коли залишишся з нею один на один і нікуди не сховаєшся від неї, і вона з пристрастю перевірить, на що ти здатний...

Давайте послухаємо голоси жнив, їхні звуки. Чуєте? Жене вітер хвилі по колоссю, і до нас долітає їх легкий шелест. І раптом обрушується на ниви гул комбайну. Тут своя музика, свій оркестр. Ось м'яко «шльопають»за колосками і стеблами планки мотовила. Гримить транспортер. Реве барабан. Гуде молотарка. Їй соковитими акордами підіграє соломотряс. Свої звуки у двигуна. І всі важливі з них чуйно ловить комбайнер, стежачи за роботою вузлів і агрегатів машини, слухаючи, не загубив чи хто зі свого голосу, чи не сталося що. Чутким слухом повинен володіти механізатор — цієї якості вимагає техніка. І вся робота сповнена швидкості, уваги, напруги...

Про цю професію можна розповідати дуже довго, така вона різностороння. Бо вона пов’язана із рослинництвом, із тваринництвом. І взагалі вона мені подобається. Я вважаю цю професію однією із важливих професій людства. Без неї ніяк. Мій тато працює на землі, він одноосібник. Я також хочу працювати там, де він. Приносити людям користь”.

Интересная статья? Поделись ею с другими:

RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner

Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.