Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Карта творчості Любов Садовська

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Карта творчості

Візерунки української вишивки розповідають про думки й почуття авторів, їх сподівання і страждання. Тому є вишивки сумні і замріяні, а є радісні і веселі, в яких барви бринять, немов жартівлива співаночка. Так глибоко і проникливо відчуває вишивку талановита вишивальниця Любов Садовська.

39-річна майстриня народилась і виросла в селищі Братське. Умінню серцем відчувати зовнішню красу й відтворювати її у візерунках маленьку Любу навчила її бабуся, давши перший в її житті «майстер-клас».

Любов навчалася в Миколаївському медичному училищі, пізніше закінчила факультет «Практична психологія» Херсонського державного університету. З 2004 року працює в Братській районній лікарні фельдшером «швидкої допомоги», та не зважаючи на свій інтенсивний графік, знаходить час на улюблене заняття – вишивання.

Дебют Любові Садовської як майстрині-вишивальниці відбувся на виставці майстрів народної творчості Братського району в 2003 році. Свої творчі роботи майстриня представляла на Всеукраїнських, обласних і районних фестивалях, оглядах та виставках:
2012 рік – Другий Всеукраїнський фестиваль авторської творчості «Мій рідний край» (І місце);
2016 рік – обласний огляд сімейної творчості «Сімейні суперечки» (І місце);
2017 рік – обласна виставка сімейної творчості «Єдина родина» та обласний проєкт «Диптих-АРТ».

У День української вишиванки 2015 року, в рамках регіональної акції «Бібліотечні сутінки», в Братській центральній районній бібліотеці зібралася велика українська родина, яку об’єднала любов до рідної української вишивки. На «сутінки» запросили майстрів вишивання Братщини, серед яких була й Любов Садовська. Майстриня продемонструвала присутнім свої роботи, розкрила красу української вишивки.

15 червня в прямому ефірі програми «Розмова на тему» відбулася зустріч з Любов’ю Садовською, на якій мова йшла про участь в обласному огляді колективів родинної творчості «Родинні суперечки-2016» та про участь в експозиції обласної виставки «Єдина родина». В ефірі майстриня також поділилася планами щодо першої персональної виставки творчого проєкту «Нові імена Миколаївщини». В цьому ж році Любов Садовська поповнила ряди обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя».

10 жовтня 2017 року в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття першої персональної виставки майстрині Любові Садовської. Виставка пройшла в рамках проведення ІV виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2018-2019», що спрямований на збереження українських традицій і розвиток сучасної культури області. До виставкової експозиції ввійшли 19 картин, вишитих хрестом і бісером: романтичні пейзажі, барвисті квіти та витончені жіночі образи.

«Я вірю в магію вишивки, саме тому створюю картини в цій техніці, – зізналася майстриня. – Моя улюблена тематика – квіти, портрети та чарівні пейзажі. Взагалі, процес вишивання мене дуже заспокоює і допомагає розслабитися. Коли завершую чергову картину, отримую незрівнянне задоволення».

В своїх роботах Любов використовує вишивку хрестиком та бісером по схемам, іноді створюючи малюнок самостійно. З кожним роком талановита вишивальниця удосконалює свою майстерність, в своїх творчих картинах майстриня використовує традиційні техніки, яких існує більше ста, даруючи їм другий подих.

За особистий внесок у розвиток української народної творчості та відродження традиційних художніх промислів Любов Володимирівна Садовська була нагороджена почесною грамотою Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.


Матеріал підготовлено Романенко Ксенією Русланівною, ученицею гімназії селища Братське, смт. Братське, в рамках обласного молодіжного конкурсу-2019 «Творимо імідж громади разом» (учасник).
 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.