Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Карта творчості Ігор Мартинюк

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Карта творчості

Ігор Сергійович Мартинюк народився 1 вересня 1982 року в селі Возсіятське Єланецького району Миколаївської області. Згодом родина переїхала до Єланця, де проживає й дотепер. Ігор навчався у Єланецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку закінчив у 1999 р. В тому ж році вступив до Миколаївського державного педагогічного інституту (зараз – Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського) на факультет української філології.

Мама змалку прививала хлопцеві любов до рідної мови, а батько вчив наполегливості. Під час навчання у виші Ігор писав вірші, гуморески (неодноразово друкувався в інститутській газеті «Педагог»), брав участь у різних конкурсах. Вже на першому курсі став переможцем конкурсу гумору та сатири на честь 150-річчя Остапа Вишні.


Закінчивши інститут у 2004 р., Ігор повернувся до рідного селища, почав працювати вихователем гуртожитку Єланецького професійно-аграрного ліцею. Полюбив свою роботу з перших днів. Працює на цій посаді до сьогодні.

У тому ж таки 2004-му Ігор разом з однодумцями створили рок-гурт «Літанія». Лідером, композитором та автором пісень став Ігор Мартинюк. Склад «Літанії» поступово змінювався. Хлопці стали популярними, часто виступали, створювали нові композиції. Гурт побував з виступами у багатьох селах нашого району і за його межами, а також у бібліотеках міста Миколаєва та на миколаївському радіо. Пісні «Літанії» сповнені душевності, їх зміст про наболіле сьогодення та про краще майбутнє, про кохання і любов до рідної землі.

Не полишав Ігор і поезію. У 2010 році вийшла його перша збірка «Сто кроків до сонця». Згодом побачили світ збірки «Нова сторінка», «З душею вільного польоту», «Гумор по-українськи», «Шляхом істин та надій», «Ріка життя», «Вояж душі», «Дозвольте, пані…». І. Мартинюк також працює над книгою про «Літанію», її історію та сьогодення.

Ігор – давній учасник літстудії «Первоцвіт», яка функціонувала при редакції газети «Єланецький вісник». У 2018 році разом з однодумцями створив нову арт-студію «Подих», яка об’єднала не лише поетів, а й художників, музикантів, творчих людей. Зараз студійці постійно збираються на зустрічі, відвідують школи, бібліотеки і не лише райцентру, а й сіл району. Вони завжди діляться своєю творчістю організовуючи вечори музики та поезії, беруть участь у різноманітних заходах, концертах тощо.

Ігор Мартинюк бере активну творчу участь у житті ліцею, за що неодноразово отримував подяки та грамоти від керівництва закладу, Єланецької та Миколаївської держадміністрацій та районних бібліотек.

Ігор – справжній патріот своєї країни, свого селища. Він дуже любить українську мову. Майже всі його поезії написані на рідній мові, як і пісні, які він виконує. Своєю творчістю Ігор прагне розкрити красу української пісні та слова, популяризувати українське мистецтво і творчість земляків, підтримувати творчість молоді та залучати її до культурного життя громади. Ігор вважає, що це є невід’ємною частиною людського розвитку та має велике значення у розбудові рідного селища.

Ігор Мартинюк у фейсбук:
https://www.facebook.com/people/%D0%86%D0%B3%D0%BE%D1%80-%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%8E%D0%BA/100016408637880

Спільнота Litaneia в фейсбук:
https://www.facebook.com/pg/litaneiaofficial/about/?ref=page_internal

Ютуб-канал Ігоря Мартинюка:
https://www.youtube.com/channel/UCyzOGBg2E2V89Ycj3Z2Q8WQ


Електронні ресурси:

Єланецький музичний гурт «Літанія» провів презентацію свого альбому «Сни» [Електронний ресурс] // Еланецкие новости. — Электрон. дан. — Режим доступа: http://elanec-news.com/topic/1941. — Название с экрана. — Дата публикации: 02.09.2016. — Дата просмотра: 29.05.2020.

Мазипчук М. Ігор Мартинюк: «Через подорожі ми пізнаємо світ і популяризуємо шанобливе ставлення до природи» [Електронний ресурс] / М. Мазипчук // ГУРТ : портал. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://gurt.org.ua/interviews/33298/. — Назва з екрана. — Дата публікації: 13.07.2016. — Дата перегляду: 29.05.2020.

На Николаевщине рок-группа «Литания» после небольшого перерыва вернулась к любимому делу [Электронный ресурс] // Podrobnosti.mk.ua. — Электрон. дан. — Режим доступа: https://podrobnosti.mk.ua/2018/02/06/na-nikolaevschine-rok-gruppa-litaniya-posle-nebol-shogo-pereryva-vernulas-k-lyubimomu-delu.html. — Название с экрана. — Дата публикации: 06.02.2018. — Дата просмотра: 29.05.2020.


Матеріал підготовлено Чорною Яною Олегівною, ученицею Єланецького професійно-аграрного ліцею, смт. Єланець, в рамках обласного молодіжного конкурсу-2019 “Творимо імідж громади разом” (учасник).

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.