Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Карта творчості Галина Варавенко

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Карта творчості

Галина Петрівна Варавенко все життя працювала в Галаганівці бібліотекарем. Вона була не тільки завзятим популяризатором книги і читання, а й збирачем цінних матеріалів про історію села, його працьовитих і талановитих жителів.

Народилася Галина Петрівна 2 серпня 1935 року в родині трударів – Мірошниченків Петра Олексійовича та Любові Іванівни. Вона згадує, що з раннього дитинства в тяжкі повоєнні роки любила шити лялькам одяг. «Іграшок нам тоді не купували, тож шили їх самі з клаптиків ганчір’я. У старших класах навчилася вишивати, в'язати крючком, голкою робити мережку».

У 1954 році Галина закінчила школу і з рекомендаційним листом від радгоспу поїхала до Снігурівського відділу культури. Повернулася з наказом від районної бібліотеки прийняти книжковий фонд у сільській бібліотеці. Вчорашня учениця доклала багато зусиль, щоб навести порядок у книгозбірні: «В бібліотеці завжди було чисто і тепло. До 21-ї години (таким був графік роботи) горіли гасові лампи, і люди, мов метелики, зліталися на цей вогник».


Бібліотека була і є культурним осередком на селі. Галина Петрівна ходила до працівників ферми, в поле. Носила книжки, газети, читала лекції, проводила бесіди, випускала «блискавки». Її неодноразово обирали депутатом сільської ради, двічі вона брала участь в переписі населення та виконувала інші громадські доручення. Була активним учасником художньої самодіяльності, дуже любила (і до сьогодні любить) співати народні пісні, декламувати вірші. Виступала на районних оглядах у Снігурівці, де посідала призові місця, одержувала подяки і подарунки, брала участь у марші учасників художньої самодіяльності в Миколаєві.

Галина Петрівна була членом клубів «Вишиванка» та «Берегиня», які працюють при Галаганівській сільській бібліотеці, навчала дітей і дорослих мистецтву вишивати. Вийшовши на пенсію, стала вишивати ще більше. Дотепер вишиває картини, портрети, одяг.

Разом з дітьми брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Ось така родиночка у нашого «Барвіночка». Умовою конкурсу було вишити рушничок розміром 30*50 см. Члени клубу вишили 10 рушничків і отримали в подарунок магнітофон.

А ще Галина Петрівна – активна учасниця різних заходів, зустрічей з дітьми, молоддю та односельчанами не тільки в своєму селі, а й за його межами. У 2005 році була на зустрічі з Дмитром Кремінем у Новософіївській ЗОШ. На вечорі історії «Відлуння минулих боїв», який відбувався у Херсонській обласній універсальної науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара, Г. Варавенко розповідала про діяльність галаганівської підпільної групи. Вона опублікувала багато нарисів про історію Галаганівки та її жителів у районній газеті «Вісті Снігурівщини». Багато років очолювала ветеранську організацію села.

У 2005 році у київському видавництві «Щек і Хорив» вийшов друком краєзнавчий нарис Варавенко Галини Петрівни «Моя Галаганівка». При написанні книги авторка використовувала матеріали архівів та наукову літературу. Їй допомагала Лариса Петрівна Мірошниченко, яка довгий час мешкає у Києві і є лауреатом премії ім. Л. Українки. Зі спогадів старожилів і розповідей очевидців, з народних легенд вимальовуються драматичні долі невтомних степовиків-хліборобів – дітей прадавньої землі козацької вольності. «Ця книжка, – читаємо у вступному слові, – про історію рідного села, за якою проступає безсмертний образ усієї України».

У 2013-му побачило світ літературно-публіцистичне видання «Героїчне минуле Снігурівського краю. Галаганівка в роки Великої Вітчизняної війни». Авторка, Г. П. Варавенко, присвятила його загиблим односельцям.

Галина Петрівна – справжня галаганівська берегиня. Її трудовий і творчий шлях є прикладом для молоді.


Матеріал підготовлено Гнатишиним Едуардом Олександровичем, с. Галаганівка Снігурівського району, в рамках обласного молодіжного конкурсу-2019 “Творимо імідж громади разом” (учасник).

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.