Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Карта творчості Наталя Чимбір

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Карта творчості

Народилась Наталя 29 листопада 1953 року в м. Снігурівці, де і проживає дотепер. Гарним прикладом для дівчини були батьки. Вона зростала в атмосфері турботи, любові та доброзичливості. Закінчила Снігурівську середню школу №1 із золотою медаллю у 1971 році, вищу освіту здобула в Миколаївському педагогічному інституті (за фахом – учитель української мови та літератури). У 1986-1988 роках навчалася в Київській вищій школі, яку закінчила з відзнакою, отримавши кваліфікацію спеціаліста з державного будівництва.

Свій професійний шлях Наталя розпочала у1975 році в Очаківській середній школі №2. Пізніше працювала в Снігурівській СШ №1 та в Березанській СШ вчителем, організатором позакласної роботи, заступником директора школи з виховної роботи. Спробувала себе як журналіст – працювала в районних газетах «Березань» (смт. Березанка) та «Маяк» (Миколаївський район). Н. Чимбір – член Національної спілки журналістів України.

Обиралася депутатом Снігурівської міської ради і Березанської районної ради. Довгий час працювала відповідальним секретарем Березанської районної ради.


Наталя Олександрівна має активну громадську позицію, вона наполеглива, береться за складні, але необхідні справи, усвідомлює себе як людину відповідальну, працьовиту і водночас романтика по натурі. Вміє Наталя самокритично оцінити свої вади, має й силу волі позбавитись від них. Під час приватної бесіди вона говорить: «Проблеми, помилки, невдачі? Було їх чимало. Та саме через фізичну біль, емоційне страждання, розчарування і, нарешті, через осмислення подій свого життя, я здобувала життєвий досвід та вийшла на стежку, з якої уже не збочу до останку життя. Тепер не боюся труднощів, конфліктів, бо усвідомила, що саме через їх подолання й пролягає шлях до самовдосконалення. Адже для цього ми й живемо на землі!».

У 2005 році переїхала до Миколаєва, працювала завідувачкою методичного кабінету, а згодом – директором навчально-методичного центру Державного комплексу ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Зараз Наталя Олександрівна – пенсіонерка. Займається громадською роботою, є ініціаторкою заснування та головою громадської організації «Творча група «Фенікс». Також обрана заступником голови Снігурівської районної ради ветеранів, головою громадської організації «Снігурівське відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму».

Н. О. Чимбір активно відвідує Університет третього віку, що діє при Снігурівському територіальному центрі надання послуг населенню. Вона – прихильниця безперервної освіти і активної життєвої позиції, тож уже 20 років бере участь у діяльності Міжнародної наукової школи універсології (МНШУ) як співробітник Інституту психосистемології та універсальних технологій розвитку. Зараз досліджує образ діяльності майбутнього і працює над власним проєктом «Універсальні технології відкриття призначення людини на основі вивчення свого Фамільного Древа та історії рідного краю». Наталя Олександрівна бере активну участь у міжнародних форумах МНШУ, фестивалях та семінарах.


Н. О. Чимбір ініціювала ряд соціальних проєктів, серед яких – «Створення збірки з історії рідного краю», що завершився виданням у 2017 р. книги «Снігурівщина: із минулого – в майбутнє». Ця подія стала визначною у житті снігурівської громади. Вперше було зібрано такий змістовний матеріал про історію, розвиток та розбудову краю, видатних людей Снігурівщини. Три роки знадобилося творчій групі «Фенікс» під керівництвом Наталі Олександрівни для збору матеріалів, роботи в архівах, опитування старожилів. І як результат – бібліотеки та школи громади отримали по декілька примірників книги з історії Снігурівщини.

Другий ініційований Наталею Чимбір проєкт – «Вивчаємо свій родовід», у якому бере участь міжнародна команда універсологів із України та зарубіжжя. Зараз ця команда працює над створенням посібника «Моє Фамільне Древо». Особисто Наталею Олександрівною був поданий у Снігурівську районну раду для підтримки проєкт «Відроджуємо пам’ять Роду».

Наталя Чимбір – активна дописувачка районної газети «Вісті Снігурівщини». На своїй сторінці в фейсбуці публікує нові передові знання про світовлаштування й місію людини в нову епоху, залучає людей до участі в громадському житті. Нагороджена почесною грамотою Української спілки в’язнів-жертв нацизму та грамотою Снігурівської райдержадміністрації та районної ради (2018).

Відгуки колег про Наталю Чимбір

Л. Д. Захаров, ветеран праці, учасник Другої світової війни, колишній вчитель: «Хочу відмітити титанічну працю Наталі над книгою. Видання з’явилося завдяки її волі та цілеспрямованості».

А. С. Рудчак, член творчої групи «Фенікс», співавтор книги «Снігурівщина: із минулого в майбутнє», колишній вчитель: «Дивлячись на цю тендітну жінку, спочатку не повіриш у її надприродну енергію, яку вона вкладає у роботу для місцевої громади. Високоосвічена, чесна та самовіддана у своїй праці, у своєму прагненні принести користь людям».

О. І. Шевцов, ветеран Другої світової війни: «Я захоплююсь її волею та цілеспрямованістю. Вважаю, що Наталя Чимбір заслуговує звання Почесного громадянина Снігурівки. Для мене ця жінка – символ майбутнього».

О. О. Запорожець, вчитель історії ЗОШ №4: «Наталя Чимбір і творча група «Фенікс» створили велике надбання для прийдешніх поколінь. Видана нею книга є скарбом для громади Снігурівщини, а особливо для викладачів історії та краєзнавства».


Матеріал підготовлено Ольховою Анною Вікторівною, ученицею Снігурівської ЗОШ I-III ступенів №3, м. Снігурівка, в рамках обласного молодіжного конкурсу-2019 “Творимо імідж громади разом” (учасник).


 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.