Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Плаксіна М. Свято, опалене війною (Первомайська РЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

Де б не була —  віддаю я повагу і шану
Сивим скроням солдата, густій бороді…
До землі я вклоняюсь тобі, ветеране,
Адже ти — визволитель, спасибі тобі…


Однією з скорботних подій ХХ століття була Друга світова війна. Україна і весь світ відзначають ювілейне 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі.


Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій війні. Пам’ятати і гідно вшановувати подвиг нашого народу, його визначний внесок в Перемогу є головним завданням бібліотек.

З нагоди 70-річчя Великої Перемоги, в бібліотеках Первомайської РЦБС  оформлено книжкові виставки “Світле свято Перемоги: слава, пам’ять, оберіг”, “Незгасаючий вогонь безсмертя”, “Будь славен, День Перемоги”, “В книжковій пам’яті — миттєвості війни”, “70-річчя Перемоги”. Традиційно в бібліотеках відбулися масові заходи спільно з сільськими радами, клубами, школами, громадськими організаціями: година мужності і слави “Років воєнних пам’ять свята” (Тарасівська, Болеславчицька, Кумарівська, Станіславчицька, Кримківська, Кам’яномостівська-2, Синюшинобрідська б/ф), акція “Шануємо. Віримо. Пам’ятаємо” (Лисогірська-1, 2, 3, Довгопристанська  б/ф), візит шани “Доля єдина, неповторна” (Кам’янобалківська б/ф), літературна година “Ти прийшла Перемога слідами війни” (Кам’яномостівська-1 б/ф), вечір-пам’ять “Вогонь незгасний мужності і слави» (Грушівська б/ф), година спілкування “В сірім небі кружляли лелеки, а земля в димовищі війни” (Чаусівська-1 б/ф), година мужності і слави “Років воєнних пам’ять свята” та візит шани (ЦРБ) та інші.

6-8 травня співробітники бібліотек села Лиса Гора провели цикл заходів “Шануємо. Віримо. Пам’ятаємо”, присвячених 70-річчю Перемоги. 6 травня в краєзнавчому музеї фахівці Лисогірської-3 бібліотеки для дітей та Лисогірської-1, 2 бібліотек-філій організували книжкову виставку-пошану “Років воєнних пам’яті свята”, на якій поруч з літературою воєнної тематики були розміщені фотографії та документи ветеранів-земляків. З матеріалами виставки знайомилися відвідувачі музею. 7 травня В. Бондаренко, завідуюча Лисогірською-1 бібліотекою-філією, провела екскурсію “Побачення з минулим” для учнів 11 класу. З цікавістю діти слухали розповідь про своїх земляків-визволителів та переглядали фотографії. Бібліографічний огляд літератури “Фронтовими дорогами України” доповнив розповідь про героїв війни. На годині пошани “Пройшла війна стежками долі”, яка відбулася 7 травня в дитячій бібліотеці, відвідувачі ознайомилися з діючими виставками та тематичною полицею “Юні герої”. Майстер клас “Лист з фронту” провела Я. Співак, завідуюча Лисогірською-2 бібліотекою-філією. Тепер діти самі можуть виготовляти фронтові листи для воїнів АТО. З. Грозіцька, завідуюча дитячою бібліотекою, в огляді літератури “Вічний вогонь пам’яті” розповіла про юних героїв з Миколаєва, Кримки, Одеси. 8 травня на Алеї Слави в сільському парку відбулася панахида та покладання квітів до пам’ятника героям-визволителям.

Завідуюча Довгопристанською бібліотекою-філієї А. Коваль відвідала ветеранів-односельчан та привітала їх зі святом Перемоги. В теплій домашній обстановці перегорнули разом старенькі альбоми з фотографіями фронтової  молодості, згадали однополчан та рідних, які воювали на фронтах Другої світової війни.

Візити шани працівників центральної районної бібліотеки “Пам’ятаємо. Шануємо. Гордимось” в госпіталь ветеранів стали традиційними. 8 травня  бібліотекарі вітали учасників Другої світової війни з ювілеєм Великої Перемоги. Для них було організовано  перегляд літератури “Безсмертя подвигу у пам’яті віків”. Спогади про війну, закарбовані у слові, твори популярних авторів, цікава періодика скрасили дозвілля ветеранів, додали їм бадьорого настрою. Година мужності і слави “Років воєнних пам’ять свята” була організована для учнів 10 класу ЗОШ №12 фахівцями ЦРБ. Велику книгу історії 1941-1945 років учні перегорнули разом з гостями: Войтенком Л. М.,  підполковником запасу, ветераном Другої світової війни, нагородженим медалями “За перемогу над Німеччиною”, “За мужність”, “Орденом Вітчизняної війни І ступеня” та ювілейними нагородами. Леонід Михайлович поділився спогадами про ті буремні роки, подарував присутнім чудові поетичні рядки про героїв-солдат. Гуйван Я. В., голова районної організації ветеранів, воїн-інтернаціоналіст, привітав усіх зі святом, побажав молодому поколінню миру і процвітання, шанувати ветеранів, бути вдячними і гідними нащадками.

Час не терпить відліку у зворотному напрямку. Він іде лише вперед. Та героїчне минуле навік залишилось в серці народу подвигом солдата, увічнене на картинах, у фільмах, у книгах, відлунням віршів та пісень. Всі ці матеріали представив мистецький вернісаж “Світле свято Перемоги — пам’ять, слава, оберіг”, а музичний привал “Пісенне відлуння війни” нагадав пісні воєнних літ.

8 травня у Синюхинобрідському сільському клубі відбувся вечір мужності і слави “Років воєнних пам’ять свята”. Розповідь про ті буремні роки вели Н. Андрушкевічус, завідуюча сільською бібліотекою, та О. Крейтер. З Днем Перемоги привітав односельців сільський голова О. Зубко. Виступи та привітання переплелись з концертними номерами. 9 травня біля пам’ятника загиблим воїнам відбулась година-реквієм “Вклонися, мій травню, високим могилам…”. “Степом, степом, йшли у бій солдати…” — ця журлива мелодія  пливла, злітала у височінь над людьми, які зібралися, щоб віддати шану та повагу героям. З Днем Перемоги привітав присутніх сільський голова О. Зубко, перший заступник голови райдержадміністрації С. Бондаренко, голова ПСП ім. Шевченка О. Лопков.

7 травня юнацтво селища Підгородна на чолі з завідуючою бібліотекою-філією Волянською Н. М. ушанували пам’ять про незабутніх героїв, полеглих в роки Другої світової війни годиною мужності і слави “Років воєнних пам’ять свята”. Розпочався захід інформхвилинкою “Кожен рік салютує весна Перемоги”. Далі — літературно-музична композиція “Роки війни століття пам'яті”, проведена Волянською Н. М., Шелестенко Анастасією, Міловановим Денисом, Бойчук Анною, Сінченко Дариною, Петровою Богданою, Чоловською Марією та Баранович Оксаною. Захід доповнила тематична полиця “Славу про подвиги Ваші несем ми в серцях молодих”, на якій, крім книг, були представлені портрети учасників Другої світової війни, жителів селища Підородна. З метою  популяризації патріотичного виховання серед підростаючого покоління в Підгороднянській бібліотеці-філії організовано тематичну полицю “Вклонімося, люди, синам України, душею і серцем ми завжди із ними”, присвячену учасникам АТО.

Святкування 70-ї річниці Перемоги Мигіївська сільська рада та Мигіївська бібліотека-філія почали 8 травня біля сільського клубу. 9 травня для учнів школи та жителів села була проведена година мужності і слави “Років воєнних пам'ять свята”. Ветеранів та учасників війни привітали сільський голова і представники всіх організацій села. Учні школи та колектив “Веселка” співали пісні воєнних років та розповідали вірші. У приміщені бібліотеки пройшла презентація книжкової виставки “На смертній бій, за нашу землю” за такими розділами:
І — Шлях до Перемоги;
ІІ — Юні захисники Вітчизни;
ІІІ — Війна в художньому слові.
Всі присутні подякували ветеранам за їхній подвиг, низько вклонилися та подарували квіти. Урочиста частина завершилася пригощанням солдатською кашею.

Жителі села Кам’яна Балка зібралися центрі села, щоб в сімдесятий раз віддати шану пам’яті своїм загиблим односельчанам, рідним і близьким. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Невідомого солдата та до Меморіалу Слави. Захищали Батьківщину від фашистських загарбників 186 односельчан. З фронту повернулось 67 воїнів з бойовими пораненнями, нагородами. Сьогодні їх залишилося лише двоє. Біля Меморіалу Слави — Томашевський Дмитро Іванович, ветеран Другої Світової війни, котрий слухав слова привітання сільського голови Кульчицького А. В., голови ради ветеранів війни та праці Нагирняка Б. В. Юні школярі поклали гірлянду і квіти до підніжжя Меморіалу. Слова вдячності за щасливе дитинство, мирне небо пролунали з уст школярів і вихованців дитячого садка “Ромашка”. Привітали всіх учасники самодіяльного гурту “Калина”. Захід провели завідуюча бібліотекою В. Палькевич та завідуюча сільським клубом О. Кульчицька.

9 травня у селі Кумарі громада села зібралася на мітинг-реквієм “Згадаємо поіменно наших земляків”, присвячений Дню Перемоги у Другій світовій війні. Урочистою колоною вирушили кумарівці від школи до Братської могили, де відбувся урочистий мітинг. Виступили: секретар сільської ради О. Шевчук, голова ветеранської організації К. Новошицька, завідуюча бібліотекою Л. Новошицька, депутати районної ради Д. Кіт і А. Литвинюк. Ведучі назвали імена всіх односельчан, які загинули, померли від ран, пропали безвісті та тих, хто повернувся у рідне село, працював та відродив його. Панахиду за усіма загиблими відслужив настоятель церкви.

Трагедія війни бентежить пам’ять живих до нашого часу. Ніхто не забутий і ніщо не забуте! Бо тільки той, хто пам'ятає минуле, вартий майбутнього.


М. Плаксіна, завідуюча організаційно-методичним та інформаційно-бібліографічним відділом Первомайської РЦБС

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.