Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Він воскресне в тридцятім столітті (Веселинівська ЦРБ)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

За добро, що робив я на світі,
За усі мої муки й жалі,
Я воскресну в тридцятім столітті
І пройдусь по коханій землі.
                  Б. Мозолевський


3 лютого в актовій залі будинку дитячої творчості відбулася науково-практична конференція «Він воскресне в тридцятім столітті», присвячена 80-річчю Бориса Миколайовича Мозолевського.

Мозолевський — це душа степової України, з її гірко-солодким трав'яним присмаком, широким степом, зорями, які розсіяні по небу, наче сіль, і від того воно стає світло-білим і ніколи не втрачає своєї магічної сили. Це поет рівня Шевченка, Франка, Українки, але забутий, як його пектораль, що замайоріла лише через тисячоліття.


Серед запрошених були заступник голови райради О. М. Загорулько, завідуюча сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату РДА Н. В. Услікова і спеціаліст цього сектору А. С. Назарова, секретар селищної ради О. А. Шевченко, учні Веселинівської районної гуманітарної гімназії та Веселинівської ЗОШ, члени клубу «Книголюб».

На початку заходу звучали поезії та пісні на слова Бориса Мозолевського у виконанні вокального ансамблю «Талант».

Л. М. Гордович, завідуюча відділом обслуговування Веселинівської ЦРБ, розповіла про життєвий та творчий шлях відомого земляка, детальніше зупиняючись на роках дитинства, періоді становлення його, як особистості.

Директор районного історичного музею Ю. П. Бурим розповів про Мозолевського — археолога, історика, науковця. Н. І. Денисюк, директор музею села Катеринівка, розпочала свій виступ з вірша-посвяти та наголосила, що в селі Миколаївка, де народився Мозолевський, слід організувати музей. Історик-краєзнавець С. А. Шепета розповів, що спонукало його до вивчення творчості Мозолевського.

Учні Веселинівської районної гуманітарної гімназії читали вірші поета-земляка. Племінниця Бориса Миколайовича О. В. Добровольська ділилася своїми спогадами, читала вірші. Своїми спогадами про Мозолевського ділилася й шанувальниця його творчості Л. В. Калиняк.

О. А. Шевченко, секретар селищної ради, доповіла, що на вимогу жителів селища рішенням виконкому селищної ради прийнято рішення перейменувати площу Леніна на площу Б. Мозолевського і винести на сесію селищної ради питання про перейменування вулиці Леніна на вулицю Б. Мозолевського.

Вчитель Веселинівської районної гуманітарної гімназії А. Б. Зайцева розповіла, що педагогічний та учнівський колективи висловили ініціативу про присвоєння їхньому навчальному закладу імені Бориса Мозолевського.

Л. Г .Ратушняк, голова Веселинівської селищної громадської організації жінок «Пектораль», розповіла історію назви організації. Заступник голови райради О. М. Загорулько та інші присутні на заході подякували організаторам за змістовний захід і побажали всім присутнім вчити, знати і зберігати історію рідного краю.

І. В. Павлюк, директор РБДТ, співорганізатор заходу, підвела підсумки конференції та висловила жаль з приводу того, що Борис Миколайович Мозолевський, котрий уславив Веселинівщину та Україну на весь світ, так рано пішов з життя. І можна тільки уявити, що могла б ще зробити для науки і  культури ця ЛЮДИНА, якби доля не розпорядилася інакше.

Книжкова виставка «Борис Мозолевський — українець, якого варто пам’ятати» доповнила виступи всіх учасників заходу.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.