Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Черепанова Р. День пам’яті героїв Крут (Кривоозерська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

28 січня у читальній залі Кривоозерської районної бібліотеки пройшла година мужності «Мов град із неба сипалися кулі, косили молодь, український цвіт» для учнів Кривоозерського ПАЛу.

 

Ведучі Галина Дмітрієва та Алла Лаврик підгодували цікавий літературно-музичний захід та познайомили присутніх з тематичною літературною виставкою «Пам’яті героїв Крут». Звучали пісні у виконанні Павла Дворського «Крути», Марійки Бурмаки «Пам’яті тридцяти», пісня «29 січня», вірш Павла Тичини «На Аскольдовій могилі» та була продемонстрована презентація.


Україна привчається шанувати своїх героїв. Ми почали офіційно відзначати роковини загибелі загону молодих українців під Крутами. Водночас, мало хто знає, за яких умов відбувались ті криваві події. 27 січня 1918 року з Києва на зустріч більшовицьким військам, що наступали на Україну, вирушив добровольчий Студентський Курінь. Він складався із студентів Університету імені Святого Володимира (нині це Київський національний університет ім. Т. Шевченка), новоствореного Українського Народного Університету, а також із учнів київських гімназій. Вони майже не мали бойової підготовки. Курінь мав на меті допомогти українським частинам утримати станцію Бахмач. По дорозі прийшло зведення, що в Бахмачі уже ворог. Тому загін зупинився відразу за Ніжином, на станції Крути, за сто двадцять кілометрів від Києва. Перемога під Крутами давала шанси відбити Бахмач, зруйнувати колії і почекати підтягнення до Києва військових частин з регіонів. Поразка відкривала ворогові шлях на Київ.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Вже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 27 вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. На церемонії виступив Михайло Грушевський, який назвав цей вчинок київської молоді героїчним.

Протягом десятиліть існували різні суперечливі трактування перебігу подій і кількості загиблих — від декількох до декількох сотень. Наприклад, Павло Тичина присвятив свій вірш «Пам'яті тридцяти», хоча до нашого часу збереглися тільки імена тих, хто був похований на Аскольдовій могилі.

Присутні на заході учні захоплено й уважно слухали, а по закінченню висловлювали свої думки та обмінювались враженнями.У Маломечетнянській та Бурилівській сб/ф пройшли тематичні вечори «Під Крутами пішли в безсмертя»; у Секретарській та Великомечетнянській сб/ф — урок мужності «Крути — перемога українського духу»; у Курячелозівській сб/ф і в районній бібліотеці для дітей — вечір-екскурс «Слава героям української нації»; у Тридубській, Красненьківській сб/ф — вечір пам'яті «Будемо гідні слави героїв».


Р. Черепанова, директор Кривоозерської ЦБС

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.