Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Т. Г. Денисюк. Організація дозвілля: з досвіду роботи Секретарської сільської бібліотеки-філії Кривоозерської ЦБС

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

Змінювався час, змінювалася і Секретарська сільська бібліотека. Із маленької книгозбірні (900 книг) перетворилася в центр духовного інтелектуального розвитку села. Щорічно послугами бібліотеки користується 750 жителів. «Цікаве і нове!» під таким девізом працює бібліотека.

Бібліотека тісно співпрацює з сільською радою — є учасником програми «Турбота»;  зі школою — за програмою «Діти України».

Нового змісту набули і форми масової роботи бібліотеки: конкурси, екскурсії, вікторини, Декади й Тижні для дітей і для дорослих. А щорічне проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги, яке урочисто відкривається спільно зі шкільною бібліотекою, є справжнім святом для юних жителів села.

Діяльність бібліотеки багатогранна, але гідне місце займає популяризація краєзнавства. Бібліотека виступає своєрідним ініціатором і організатором спілкування земляків, сприяє підвищенню їхньої духовної культури, стимулює інтерес і любов жителів села до читання, розвивати естетичні смаки. Збирання, збереження і популяризація матеріалів краєзнавчої тематики за темами «Село моє — моя маленька батьківщина», «Звідки ми родом?», «Наші славні земляки», «Традиції нашого краю», «Цікаві факти про мій край» та інше, роблять бібліотеку потрібною для місцевої громади, формують позитивний імідж бібліотеки.

При бібліотеці на партнерських засадах вже понад 10 років діє краєзнавчий клуб «Витоки», тематика засідань якого планується разом зі школою та музеєм. Час від часу змінюються члени клубу. Але мета залишається: зберегти та передати нащадкам все те найкраще, що є у нашому краї. Всі засідання клубу проходять у відкритій формі: у його роботі можуть брати участь всі бажаючі. Хоча більша частка його членів — юнацтво і молодь, але бажаними гостями є люди і старших поколінь.

Крім засідань члени клубу охоче беруть участь в інших культурно-просвітницьких заходах, організованих сільською і шкільною бібліотеками, місцевим музеєм. Клуб «Витоки» розвивається, завойовує авторитет і дедалі більше поширює і поглиблює свою роботу. Члени клубу завжди наводять порядок біля пам’ятників у нашому селі. Вони виступили ініціаторами назвати одну з вулиць села іменем земляка Ю. Рейваха, який загинув в Афганістані.

Цікавими і насиченими є Дні краєзнавства, до проведення яких залучаються актив клубу «Витоки», вчителі, голова села, працівник музею. В такі дні проходять зустрічі з відомими людьми села, літературні та тематичні вечори, вікторини. Добре себе зарекомендувала така форма роботи, як краєзнавчі читання та уроки. Користувачі бібліотеки завжди відкривають для себе маловідомі факти, імена людей, забуті події.

 

У бібліотеці регулярно проходять змістовні і цікаві конкурси та вікторини на знання історії, звичаїв, традицій, фольклору села, зустрічі з відомими земляками. Найяскравішими із них були: зустріч з місцевою поетесою Л.П. Круглик «Моє село, моя відрадо», день пам’яті «І оживе добра слава…» про тернистий шлях Якова Андрійовича Кощового — отамана, борця за Незалежну Україну, вшанування пам’яті земляка Ю. Рейваха — що загинув в Афганістані, жертв Голодомору, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та праці, місцевими вишивальницями.

Такі заходи запам’ятовуються надовго тому, що допомагають поглянути на своїх сусідів по іншому, краще їх пізнати, відчути причетність до творіння історії своєї малої батьківщини, сприяють патріотичному вихованню.

Не менш важливою складовою формування позитивного іміджу бібліотеки є її діяльність як дозвіллєвого центру. Це і можливість поспілкуватися у вільний час, і задовольнити свої інтереси і уподобання, і зустрітися з улюбленими героями книг, і побувати на цікавому заході. Тому завжди людно в бібліотеці. Адже без бібліотеки і бібліотекаря не проводиться в селі жодного заходу.

В рамках циклу свят народного календаря щорічно проводяться фольклорні свята, вікторини, етнографічні конкурси. Із задоволенням користувачі відвідують літературні вечорниці «Ішов Миколай ліжком, бережком», «Маланки», «Ой, Андрію, даруй нам надію», «Свято долі — Катерини», знайомляться з книжковими експозиціями «Щедрий вечір на здоров’я», «Щедра ластівка», «Гімн світу білому і сонцю красному» (свято Коляди), «Так ще діди наші робили», «Від Покрови до Покрови», «Весілля на Україні».

Часто буває, що ознайомившись з матеріалами виставок, відвідувачі згадують цікаві події, пісні села, особливості того чи іншого обряду та дійства, діляться своїми спостереженнями, вносять пропозиції.

Особлива увага приділяється питанням сімейного читання. Адже злагода в родинах, любов до дітей та повага до батьків є основою буття суспільства. Родина — це те місце, куди нам найбільше хочеться повернутися, де би ми не були, адже недарма кажуть: у гостях добре, а вдома краще.

Заходи, що проводяться в бібліотеці, спрямовані на всебічний розвиток дитини, пробудження у неї інтересу до літератури і всього прекрасного. В бібліотеці для цього створюються всі умови, щоб юні читачі могли самостійно і творчо працювати з книгою, любити її.

В дитячій кімнаті для самих маленьких читачів зроблено поличку «Книжка невеличка для братика й сестрички». Для батьків і вчителів виставки «Разом з ди-тинства», «Всією сім’єю до Читай-міста», «Абетка сімейного виховання».

Для батьків проводяться бесіди «Дитяча книга в сімейному колі», «Педагогічні навички  у вихованні дітей», «Дерево роду», «Про шкідливі звички», батьківські дні «Книга в житті дитини».

У рамках сімейного читання проводяться виставки малюнків «Яким я бачу світ навколо себе», свято «З бабусиної скрині», «Мамине свято», конкурс віршів «Мамам присвячується». Ось уже третій рік весело проходить конкурс «Тато, мама, я — читаюча сім’я», свято доброти «Чужого краю не буває». В ході таких заходів вирішується багато завдань: збереження сімейних традицій, організація змістовного дозвілля, відродження народної культури.

Всі ці заходи сприяють відродженню бібліотеки, пробуджують інтерес до читання.

На фото:
Урок-реквієм до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору (виступає завідуюча бібліотекою Денисюк Т.Г.). Члени клубу «Витоки» знайомляться з краєзнавчими матеріалами.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.