Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Змієвська Т. М. Крути: і сум, і біль, і вічна слава (Баштанська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

24 січня в Баштанській центральній районній бібліотеці відбулася патріотична година «Крути: і сум, і біль, і вічна слава», на яку завітали учні 10-Б класу ЗОШ №2 разом із вчителем української мови та літератури Т. Г. Люлько та бібліотекарем І. В. Полянською.

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Такими словами було відкрито одну із історично-патріотичних сторінок нашої країни працівниками бібліотеки Л. В. Штефан та Т. М. Змієвською. Адже 100 років тому 29 січня 1918 року 300 юнаків – цвіт української патріотичної молоді – поклали буйні голови під Крутами, захищаючи від інтервенції Українську Народну Республіку. Основу українських добровольців складали студенти та учні старших класів київських гімназій, які без бойової підготовки вирушили затримати шеститисячну більшовицьку армію, яка наступала на непокірний Київ. Ще зовсім юні курсанти відстоювали право українського народу жити у власній державі.

Переглянувши відео «Недооцінений урок історії. Герої Крут», учні детальніше ознайомилися з нерівною боротьбою юних завзятців, які відчайдушно билися за рідну землю. Не залишив байдужими відеокліп Марії Бурмаки «Пам’яті тридцяти» (на слова українського поета Павла Тичини), що є увічненням пам’яті загиблих Героїв Крут. Юнаки та дівчата ознайомились з літературою книжкової виставки-реквієму «Подвиги Героїв Крут: погляд із сьогодення»

Патріотичний дух молодому поколінню підняв працівник районного краєзнавчого музею О. Л. Полівода, який виконав українські пісні «Раз збиралися орли», «Ой, ти, батьку, степ широкий мій».

Пам’ять про загиблих учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії, як символ національної честі та нескореного духу нашої нації.


Т. Змієвська, бібліотекар кафедри видачі літератури для юнацтва Баштанської ЦРБ


 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.