Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Завгородня Л. М. Бібліотечно-просвітницька акція «Іван Мазепа — видатна постать української історії» (Новоодеська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

На честь 380-ї річниці з дня народження гетьмана Івана Мазепи з 20 по 22 березня в Новоодеській ЦБС була проведена загальносистемна бібліотечно-просвітницька акція «Іван Мазепа – видатна постать української історії».


Під такою назвою в читальному залі ЦРБ демонструвалась книжкова виставка, яку переглянули читачі бібліотеки. 22 березня бібліотекарі ЦРБ провели історичний портрет «Гетьман України Іван Мазепа та його доба» у професійному аграрному ліцеї. Ведучі зазначили, що І. Мазепа був першим українським гетьманом, який незмінно тримав булаву протягом майже 22 років. Період його гетьманства характеризувався економічним розвитком країни, стабілізацією соціальної ситуації, піднесенням церковно-релігійного та культурного життя. Про нього найбільше написано художніх та документальних творів. Студенти переглянули відеофільм «Обличчя української історії. Гетьман Мазепа», буктрейлер на поему Джорджа Байрона «Мазепа». Бібліотекар Завгородня Л. М. презентувала присутнім художні твори, в яких відтворено образ одного з найзнаменитіших і найскладніших суспільно-політичних діячів України. Враховуючи різноманітні оцінки постаті й діяльності гетьмана Мазепи різними авторами (як українськими так і зарубіжними), ці твори про нього та його добу дають можливість читачам самим розібратися в їх об'єктивності.

Історичний портрет «Іван Мазепа – гетьман, меценат, політик» проведено у Новоінгульській бібліотеці-філії. Учасниками заходу стали старшокласники місцевої ЗОШ. Бібліотекар Гафійчук К. В. продемонструвала електронну презентацію «Мазепа і мазепинці».

В Дільничній ЗОШ бібліотекар сільської філії Ананевич В. М. провела годину історичної пам’яті «Гетьман Мазепа: Україна понад усе». Вона підготувала та презентувала старшокласникам книжкову виставку, яка розповідає про життя і діяльність видатного гетьмана.

Бібліотекар Костянтинівської бібліотеки-філії Заливадня Ю. О. організувала та презентувала книжково-ілюстративну виставку-портрет «Іван Мазепа. Людина. Політик. Легенда». Привернули увагу юних читачів книги: «Доба гетьмана Івана Мазепи в документах», Д. В. Журавльова «Мазепа. Людина. Політик. Легенда», Г. Коваленко «Українська Історія», художньо-документальна книга «Іван Мазепа», Т. Чухліба «Гетьмани України». Бібліотекар розповіла їм про життєвих шлях, непересічні людські якості великого українця.

У рамках реалізації загальносистемної акції бібліотекарем Кандибинської бібліотеки-філії Кобилянською Л. М. було проведено презентацію книги А. В. Журавльова «Мазепа». Захід було проведено для учнів 7-8 класів. Присутні з цікавістю ознайомилися з біографією видатного гетьмана України. В книзі містяться багато цікавих фактів про життя Івана Мазепи, тому учні можуть використовувати дане видання в підготовці до уроків історії України.

Л. М. Завгородня, завідувач відділу обслуговування Новоодеської ЦРБ

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.