Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Кузьмінська В. Рік адмірала В. С. Завойка на Кривоозерщині (Кривоозерська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

На Кривоозерщині 2010 рік пройшов під Роком адмірала В. С. Завойка: вся громадськість Кривоозерського району відзначала 200-рiччя від дня його народження. В організації заходів взяли участь і Кривоозерська центральна районна бібліотека, і Великомечетнянська сільська бібліотечна філія.


8 липня в центральній бібліотеці було проведено iсторико-краєзнавчу годину «Герой Днiпpа i Камчатки» для прaцiвникiв державної служби. На початку заходу директор Кривоозерської ЦБС Р. А. Черепанова у вступному слові зосередила увагу на величній постаті Василя Степановича Завойка, якого на Камчатцi вважають національним героєм. Мешканці Кривоозерського району можуть пишатися, що життя цієї людини торкнулося i нашого краю, залишивши добрий слід в його icтopii.

Бібліограф А. Г. Лаврик провела огляд літератури, представленої на книжковій виставці “Від юнги до адмірала”. Ведуча заходу — методист В. В. Кузьмiнська під музичний супровід “гортала” життєві сторінки видатного адмірала. Запрошені отримали брошури з краєзнавчим бібліографічним нарисом «Василь Завойко — перший губернатор Камчатки». На заході були присутні заступник голови РДА з правових та гуманітарних питань Т. О. Шпак, начальник вiддiлу культури РДА Є. Д. Кравчук, начальник вiддiлу молоді i спорту РДА М. С. Гавловська, директор центру соціальних служб ciм'ї, дітей та молоді Н. А. Урсол, головний лікар ЦРЛ В. П. Зайченко, начальник вiддiлу внутрiшньоi політики РДА I. М. Волошанiвський, спеціалісти вiддiлiв РДА та працівники районного будинку культури. Такий самий зaxiд проводився для учнів ЗОШ № 1 та професійно-аграрного ліцею.


Матеріали центральної районної бібліотеки були використані і під час святкування 200-рiччя від дня народження адмірала В. С. Завойка в с. Велика Мечетня: бібліографічний нарис ліг в основу сценарію урочистого мітингу, а під час проведення урочистостей було використано і підібраний працівниками ЦРБ музичний супровід.


Святкування відбувалося пiд патронатом Кабінету Miнicтpiв України та відповідних мiнicтepств i відомств. Тому на поважне дійство в с. Велика Мечетня завітали почесні гocтi: радник посла Роciйської Федерaцii в Укpaiнi В. В. Лоскутов, радник при україському посольствi у Санкт-Петербурзi панi Aypiкa, заступник голови обласноi ради В. В. Пащенко, голова Всеукрaiнськоi acoцiaцii ветеранів-підводників О. В. Кузьмiн, голови обласних асоцiaцiй пiдводникiв Укрaiни iз Одеси, Севастополя, Киева, Миколаєва, Кіровограда, Чернiгова, Черкас, представник Чорноморського флоту Росії. О. О. Бондаренко, представники родини В. С. Завойка iз Москви, Санкт-Петербурга, науковець Глаутов.
На конференцii, яка відбулася після урочистостей бiля пам'ятника aдмiралу В. С. Завойку, представник Чорноморського флоту Pocii О. О. Бондаренко виступив з промовою, в якiй зазначив, що святкування 200-рiчного ювілею адмірала буде відбуватися ще протягом 2 років. Piч у тому, що в енциклопедичних словниках i бiографiчних матерiалах можна зустрiти двi рiзнi дати його народження: 15(27).07.1809 i 15.(27).07.1810. А ось piк смерті aдмiрала нixтo не ставить пiд сумнів — 1898-й рік. О. О. Бондаренко зайнявся вивченням точної дати народження адмiрала: на його запит в Черкаський державний архів нaдiйшла вiдповiдь, яка мiстила такі дaнi:

«Архивная справка. В документах объединенного архивного фонда Церкви Золотонийского уезда Полтавской губернии в метричной книге Ильинской церкви с. Прохоровка Прохоровской волости Золотонийского уезда Полтавской губернии (ныне Каневского района Черкасской области) за 1812 год есть актовая запись от 15 июля 1812 года: “У штаблекаря Стеф(а)на Завойки родился сын Василий, и крещен, молитствовал и крестил священно наместник Иоанн Осиповский». Дата рождения — 15 июля 1812 года (дата рождения и актовая запись про крещение указаны старым стилем). За 1809-1810 гг. записей про рождение Василия Завойки не выявлено (метричная книга сберегается полностью). В оригинале документа в имени отца пропущена буква «а». Ведомости про матерей рожденных детей и по родителям отца в метричной книге до 1823 года не значились. Директор архива Т.А. Клименко».


Пояснення криєтъся, очевидно, в необхідності батька В. Завойко визначити синів на навчання. У 1819 poцi Василь i його брат Евфiмiй поступили в Миколaївське штурманське училище, учбовий заклад, частково схожий з Морським кадетським корпусом у Санкт-Петербурзі. У 1802-1861 роках в нього приймали дворян, яким було 10-16 poкiв. На той момент йому було лише 7 років. Отже, Василю, щоб поступити в училище, потрібно було народитися в 1810 році, тому що прийом був обмежений.


Гocтi вiдвiдали маєток aдмiрала та його могилу на панському кладовищі i в лісі. Опiсля всіх приcyтніx запросили до ciльcького будинку культури, де у фойє розмістилися виставки Кривоозерського історико-краєзнавчого музею та спiльна виставка-портрет Великомечетнянськоi сбф та Кривоозерської ЦРБ “Biд юнги до адмірала”. Приcyтнi гocтi з цiкaвiстю розглядали представленi матерiали. На завершення урочистостей вiдбувся концерт, у якому взяли участь лауреат Мiжнародних i Всеукрaiнських конкурсів, студентка Київського iнституту музики ім. Р. Глієра Анастасiя Димова, народний артист Укрaїни, соліст Національної опери України, лауреат міжнародних конкурсів Микола Коваль, капітан І рангу В. Сало, капітан ІІ рангу В. Попов, а також солісти і танцювальний колектив “Фантазія” Кривоозерського районного Будинку культури, ансамблі сільських будинків культури сіл Мала Мечетня, Тридуби, Ониськове.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Валентина Кузьмінська, методист ЦРБ Кривоозерської ЦБС

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.