Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

25 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек відбувся ювілейний Х-й Фестиваль молодіжної книги, організатор якого — Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва. У 2019 темою заходу було обрано екологію, подія відбулася в Новій Одесі, а співорганізатором стала Новоодеська ЦБС.

 


Бібліотечний і творчий десант з Миколаєва зустрічали на Кургані Слави перед в'їздом до Нової Одеси. Він є символом ратних подвигів бійців, що звільняли область, зведений на важливому пам'ятному місці Березнегувато-Снігурівської операціїї у 1975 році. Тетяна Анатоліївна Дронова, директор Новоодеськрї ЦБС, розповіла про історію пам'ятника, який є візитівкою Новоодещини, а всі присутні хвилиною мовчання вшанували подвиг героїв та поклали квіти.

 У Новоодеській міській філії гостей зустрічав колектив бібліотеки з хлібом-сіллю й зелено-блакитними стрічками, символом мирного неба та чистої природи. Привітали всіх творчими номерами директор Новоодеського краєзнавчого міського музею Данелюк Людмила Вікторівна, яка заспівала пісню «Ми — українці», учні першого класу зош №3, які під оплески виконали чудовий танок «Ромашки». В музеї Товариства з додатковою відповідальністю ім. Т. Шевченка головний економіст Лариса Олександрівна Середа провела цікаву екскурсію: про історію господарства, досягнення, колектив і значення для економіки Новоодещини. Начальник відділу культури, молоді та спорту Новоодеської РДА Олена Валеріївна Тищенко закликала любити книгу, яка дає нові знання та відкриває шлях у майбутнє, і наголосила на важливості зберігати природу. А також відкрила засідання екологічного парламенту під гаслом “Збережемо природу рідного краю та водні ресурси!”.

 Т. А. Дронова презентувала естафету “Збережемо річку Південний Буг”. Інженер відділу водних ресурсів Миколаївського міжрайонного управління водного господарства Новоодеської експлуатаційної дільниці Єлизавета Володимирівна Григоренко закликала розчищати водойми рідного краю та не засмічувати береги. Бібліотекар Троїцької сільської б/ф Раїса Анатоліївна Федоренко розповіла про авторський проект «Криниці-рятівниці» і об'єкти, які вже відновлено у рідному селі.

 С. В. Бойчук, членкиня історико-краєзнавчого товариства «Золотая ладья», екскурсовод і розробник історико-краєзнавчих туристичних маршрутів, автор багатьох публікацій і трьох книг «Таємниці історичних скарбів Миколаївщини», «Шановані незнайомці», «Василь Скаржинський — жива легенда Півдня» підтримала важливу тематику збереження природи, розповіла цікаві краєзнавчі факти і подарувала для розмноження насіння червоного клену, а для музею камінці з Троїцького каньйону.

 Леся Олександрівна Сайковська, завідувачка організаційно-масового відділу Миколаївської міської станції юних техніків представила переможців Міжнародного кінофестивалю “Дитятко” у номінаціях “Кращий документальний фільм” та “Кращий музичний фільм” — Ірину Вертюк та Вадима Дар'єва, вихованців студії «ФотоКрок». Ірина та Вадим розповіли про свої заняття в студії і презентували мультфільми-переможці «Збережи свій дім» і «SOS».

 Увазі присутніх організатори представили «Зону релаксу душі». Директор Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, автор поетичних збірок «Все очень просто», «На счастье», вільних переказів збірки балад Ованеса Туманяна «Крапля меду» Наталія Ткаченко (Іванова) зачитала вірші зі свої збірок. Миколаївська письменниця, член Національної спілки письменників України, автор збірок поезій «Політ на волю» та «Із вічністю наодинці» Тетяна Свірська наголосила, що в кожну свою поезію вона вкладає частинку своєї душі. Поет, композитор і виконавець пісень, автор гімну Нової Одеси і двох збірок пісень Володимир Ніцак зачитав свої вірші про рідний край. Гордість Новоодещини, підростаюча талановита зірочка Ксенія Пісковець зачитала свої нові вірші про Україну та природу. Хоча дівчинка навчається лише у 6 класі Новоодеської школи №1, Ксенія — переможниця Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика, обласного конкурсу есе для обдарованої учнівської молоді «Україна у 2050 році», обласного конкурсу творів до Міжнародного Дня рідної мови «Мова кожного народу неповторна і своя». Вона багато читає, пише казки, вірші, загадки, за що друзі називають її «Ксенія Казка», гарно малює чарівний світ природи.

 В «Лаундж-зоні» юні екологи та гості стали учасниками майстер-класів з апсайклінгу від Раїси Федоренко і бібліотекаря Новоодеської ЦРБ Тетяни Черкашиної, виготовлення з природних матеріалів картин від Ксенії Пісковець і ляльки-мотанки від Ольги Малік, квіткових прикрас з тканини від Ірини Бринкіс. Гру-естафету «Дерево знань» провела Наталія Драгуновська, а еко-квест «Зеленими стежками Миколаївщини» Андрій Алієв.

 Завершився  «BookFest: екологічний парламент» передачею методичного видання МОБЮ “Формування екологічної культури юнацтва” до фондів публічних і шкільних бібліотек Нової Одеси й нагородженням найактивніших учасників грамотами і подяками.

 

 


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.