28.04.2014 00:00 Обновлено 30.04.2014 12:05
16 квітня шляхи миколаївських митців зійшлися на перехресті, в центрі якого був Будинок культури в смт. Братське, де проходив Молодіжний фестиваль “АртПерехрестя”. Організатори фестивалю — Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва та Братська центральна районна бібліотека, за підтримки управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА, відділу культури Братської райдержадміністрації, Будинку творчості школярів та юнацтва.
У фойє Будинку культури було не проштовхнутися: вражала як кількість виставок, експозицій, майстер-класів, так і кількість завітавших на Виставковий бульвар юних братчан. Психолог ПТУ №17 Людмила Бакуменко презентувала власноруч зроблених ляльок-мотанок і демонструвала народні традиції їх виготовлення, а учень цього училища Євген Гуйдя запропонував свій погляд на друге життя звичайних речей і вразив всіх колоритними птахами, тваринами, квітами і фруктами з пластмасових пляшок. Керівник гуртка народно-прикладного мистецтва БДШЮ Світлана Солонченко представила фейєрверк тендітних жіночих прикрас, картин і пасхальних яєць, деревців і звіряток із бісеру, працівник Братського районного суду Олена Мирошніченко — виконані під старовину шкатулки, тарілки, пляшки, короби, декоровані у техніці декупаж, журналіст районної газети “Перемога” Артур Шмаленко — присвячену рідному краю фотовиставку.
Свій внесок в організацію артмайданчиків зробила і миколаївська делегація. На експозиції «ФотоРетроВернісаж» були представлені книги з історії фотографії, унікальні альбоми та набори фотографій музейних колекцій України, фотоальбоми початку ХХ століття з приватних домашніх архівів, старі плівкові фотоапарати, рідкісні об'єктиви... Дехто з відвідувачів з радістю впізнавав знайомців з дідової колекції, але більшості були в новинку «динозаври» фототехніки. Виставка «Фотостарт молодих» — це колекція кращих фотографій членів Миколаївського молодіжного творчого клубу «Імпульс», які експонувалися в обласній бібліотеці для юнацтва протягом п'яти років, і в яких молодь з юнацьким запалом та ентузіазмом розкриває своє бачення світу. Гості фестивалю не тільки могли познайомитися з книгами з рукоділля — вишивки, виготовлення ляльок, свічок, іграшок і поробок із ракушок, паперу, інших підручних матеріалів — та замовити в бібліотеці електронну доставку копій, але й скористатися книжковим фрімаркетом “Від читача до читача” і поповнити домашні бібліотеки улюбленими творами, авторами, жанрами. Співробітник ОБЮ Олена Плакун навчала хлопчиків і дівчаток робити мукасольки з солоного тіста, а голова Миколаївського міського молодіжного просвітницького товариства японської культури Галина Зіновьєва не тільки розкрила таємниці і секрети церемонії японського чаювання, але і запропонувала всім бажаючим фотосесію з перевтіленням у справжню японку у кімоно.
Друга частина фестивалю проходила на сцені Будинку культури. З вітальними словами та закликами до молоді більше читати та щодня самореалізовуватися у творчості виступили Бунько Андрій Миколайович, заступник голови Братської райдержадміністрації, Буберенко Олена Олександрівна, начальник відділу культури Братської РДА, Недашківська Світлана Богданівна, виконуюча обов’язки директора Братської Центральної бібліотечної системи, Отверченко Ія Валеріївна, провідний методист Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, Марущак Віра Іванівна, член Національних спілок письменників і журналістів України, лауреат обласної премії ім. Миколи Аркаса, Савельєва Любов Іванівна, голова правління Миколаївської обласної організації Національної спілки фотохудожників України, художник Міжнародної федерації фотомистецтв, Зімін Олексій Сергійович, володар Гран-прі Першого обласного фестивалю молодих літераторів “Золота арфа” (2009), переможець Всеукраїнського літературного конкурсу серед бібліотекарів (2012), переможець конкурсу есе для молоді в рамках Всеукраїнського проекту “Авторське право” (2013).
Л. Савельєва та І. Отверченко від Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва вручили дипломи “Найкращий читач 2013” Анастасії Добріновій, учениці Братської загальноосвітньої школи №2, Ліліт Абраамян, учениці гімназії, підкресливши їх любов до книги, невтомну жагу до пізнання і читання; подяки Сергію Почетаєву, учню ПТУ №17 за активну волонтерську допомогу Братській центральній районній бібліотеці, небайдужість до соціальних проектів і творчого життя бібліотеки, і Артуру Шмаленку, фотокореспонденту районної газети “Перемога”, за особистий вклад у справу культурного, духовного просвітництва молоді та плідну співпрацю з Братською бібліотекою. С. Недашківська нагородила грамотами найактивніших читачів бібліотеки: Нетовкану Діана, ученицю ПТУ №17, Карпову Тетяну, ученицю Соколівської зош, Гарбовського Владислава, учня зош №2, Кузіну Катерину і Галстян Араксію, учениць Братської гімназії.
Олексій Зімін прочитав есе “Життя однієї книги”, а Віра Марущак розповіла, як стала письменницею. Виступи акторів театральної студії народного театру РБК А. Петренка, С. Соловйова, Д. Красковської з гуморесками Павла Глазового, танцювальних колективів БТШЮ “Світанок” (керівник Пашко Світлана Орестівна) і “Полюшка”, вокалісток гуртка Аміни Роскошинської та Марійки Ворони підтвердили, що Братський край багатий на талановиту молодь, і кожна щедро обдарована особистість готова поділитися своїм хистом з оточуючими. Молодь щиро аплодувала організаторам, учасникам, своїм друзям і однокласникам, а також раділа водограю різнокольорових кульок, які стали заключною крапкою фестивалю.
Організатори вже в шостий раз (2009 — Снігурівка, 2010 — Нова Одеса, 2011 — Березанка, 2012 — Баштанка, 2013 — Веселинове) довели, що Фестиваль молодіжної книги — це свято: поезії і творчості, інтелекту і книги, самореалізації і обміну думками та образами, які віддзеркалюють відношення до навколишнього світу.
< Попередня | Наступна > |
---|