Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Презентація книги “Легендарные имена. Богдановичи”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

27 листопада в бібліотеці в рамках краєзнавчої програми “Про минуле в ім'я майбутнього” відбулася презентація книги “Легендарные имена. Богдановичи”. Її автори — співробітники Миколаївського обласного краєзнавчого музею: завідувач науково-експозиційного відділу Олена Пономарьова і старший науковий співробітник Ігор Гаврилов.

У генеалогічному дереві Богдановичів, яке розпочинається з представника “славного лицарства козацького” Марка Богдана, були історичні особистості, серед яких директор Богоявленських казенних фабрик Василь Іванович Богданович, почесний громадянин Миколаєва Євген Васильович Богданович, обер-штер-кригс-комісар Чорноморського флоту Петро Григорійович.

Олена Володимирівна Пономарьова розповіла студентам Миколаївського будівельного коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури, що на написання цієї книги її надихнула книжкова серія Ірини Гудим “Легендарні імена”. Але писати чергове видання, присвячене визначним миколаївцям, чиї біографії майже всім і так відомі, кому присвячено досить великий масив літератури, їй не хотілося. Наприклад, рід Аркасів в Миколаєві досліджено і фахівцями, і викладачами, і краєзнавцями. Але в тіні залишається рід Богдановичів, уродженкою якого була Софія Петрівна, мати відомого українського культурно-освітнього діяча, історика, письменника, композитора Миколи Миколайовича Аркаса, дружина військового губернатора м. Миколаєва Миколая Андрійовича Аркаса. Декілька років Олена Володимирівна та Ігор Володимирович досліджували історію цього роду: шукали матеріали в архівах, в старому будинку, де проживали члени родини Богдановичів, на міському цвинтарі, завдяки інтернету знайшли нащадків в Санкт-Петербурзі, а план родового маєтку на одному із німецьких сайтів. Пошуки були захоплюючими, а за кожним новим іменем з'являлося ще одне, за кожним новим фактом знаходилась цікава історія, і подекуди ці імена, факти, історії перепліталися самим дивовижним чином.

Олена Володимирівна наголосила, що студенти на сторінках книги можуть знайти цікаві факти про долі визначних миколаївців, про пам'ятні місця і події, історію старих будинків, пов'язаних з родиною Богдановичів, якізбереглися і до наших днів, в тому числі в селах Богданівка і Кир’яківка. Велике місце у виданні відведено мемуарам П. Г. Богдановича “Что глаза мои видели”, родинам Кузнецових, Карабчевських, Косякових.

Ведуча заходу, миколаївська письменниця Віра Марущак наголосила, що книгу видано в рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2017-2021 роки, а цікавим видання буде як для фахівців, так і для звичайних читачів, адже в ньому органічно поєднуються архівні матеріали і яскрава мемуаристика. На згадку про зустріч бажаючі отримали автограф від автора і сфотографувалися.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:

Вхід вільний: завітай у грудні

  • Онлайн-турнір бібліогідів “Квест бібліотекою”
  • Постійно діюча книжкова виставка “Миколаївська земля — колиска літераторів-ювілярів”, “Україна у вогні 1917-1921 років: спроба державотворення”, “NIPPON — країна, де минуле зустрічається з майбутнім”. Постійно діюча тематична полиця “Миколаївська книга: знак якості”, "Це щось новеньке!”. Книжкова виставка “Родина Аркасів: знати, пам'ятати, шанувати”, “ВІЛ-інфіковані: право на життя в суспільстві”, “Закон. Права. Обов'язки”
12
грудня
<<< грудень 2017 >>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Единая страна!
.