Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Звітуючи перед громадськістю, вручили “Бібліотечні Оскари — 2018”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

12 лютого обласна бібліотека для юнацтва підвела підсумки роботи за 2018 рік. Публічний звіт перед громадськістю пройшов у форматі церемонії вручення премій “Бібліотечний Оскар” фахівцям бібліотеки за найцікавіші проекти і найефектніші заходи року, що минув.

Ведучі церемонії — завідувач відділу Андрій Алієв і провідний бібліотекар Тетяна Гервасьєва — представили глядачам проекти-переможці премії БібліоАкадемії за заслуги. Кращих з кращих вшановували у семи номінаціях. У номінації “Найкраща робота художника-постановника” нагороду отримала провідний методист Наталія Драгуновська за обласний патріотичний конкурс молодіжної творчості “Наша спадщина”. Завдяки її організаторським здібностям, енергії та харизмі цей масштабний проект було реалізовано на високому рівні. По-справжньому яскравим і незабутнім для переможців, учасників та членів журі конкурсу стало нагородження, яке відбулося на феєричному етно-паті “Українська спадщина в руках молоді”. Конкурс став незабутнім і для бібліотеки-організатора, адже тепер її стіни, стелажі, столи і столики прикрашають роботи конкурсантів — творчої молоді всієї Миколаївської області (і за це теж красно дякуємо пані Наталії!). “Бібліотечного Оскара” Наталії Драгуновській вручила Єлизавета Козирєва, член журі конкурсу, майстриня Миколаївського обласного творчого об'єднання “Прибужжя”, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса.

Найкращим документальним повнометражним “фільмом” було визнано обласний професійний конкурс досліджень церковних пам'яток Миколаївської області “Духовні витоки Миколаївщини”. Це унікальний матеріал про 31 культову споруду регіону, який став основою електронного ресурсу “Храми Миколаївщини”: фактографічна інформація, фотографії ХІХ — ХХІ ст., копії церковних, архівних, офіційних розпорядчих документів, свідчення служителів храмів, розповіді жителів, бібліографія. Заслужені нагороди отримали завідувач відділу Світлана Намесник і провідний бібліотекар Тетяна Гервасьєва, які працювали над редагуванням, упорядкуванням, макетуванням та власне публікацією матеріалу на сайті бібліотеки.

У номінації “Найкраща пісня” переміг міський конкурс пісенних жанрів “Зірки Миколаївщини”. Юні вокалісти-сольники і молодіжні аматорські колективи з Миколаївського державного вищого музичного училища, музичних шкіл, будинків творчості міста, шкіл, гімназій та ліцеїв влаштували свято пісні — народної, естрадної, авторської. Ірина Іванова, голова журі конкурсу, вчитель вищої категорії ЗОШ №7, вручила “Бібліотечний Оскар” Ірині Бринкіс, завідувачу відділом ОБЮ, яка протягом двох місяців з ранку до вечора спілкувалася з п'ятьма десятками конкурсантів, їх батьками і викладачами, приймала і уточнювала заявки на участь, складала програму виступів, протокол підведення підсумків, дипломи переможцям, запрошувала всіх на урочисте нагородження. Як зазначили обидві Ірини, вся ця титанічна робота була такою важливою і вдячною, адже конкурс став справжнім зорепадом юних талантів.

Найкращим анімаційним повнометражним фільмом БібліоАкадемія одностайно визнала культурно-мистецьку акцію “Іграшковий світ дитинства”. Ці вже ювілейні, п'яті, “сутінки в бібліотеці” занурили всіх відвідувачів, дітей і дорослих, у світ дитинства, іграшок, мультфільмів, улюблених ляльок і літературних персонажів. Вручала нагороду досвічена майстиня перевтілення і занурення в атмосферу дитинства — керівник літературно-драматичної частини Миколаївського академічного обласного театру ляльок Олена Антонова, адже і актори театру допомагали перетворити “бібліосутінки” на справжнє анімаційне ігрове шоу. Премію отримала заслужений генератор бібліотечних ідей, їх творчий реалізатор, незмінна виконавиця ролей Шапокляк і Міс Марпл — Лариса Гальченко.

У номінації “Найкращий оригінальний сценарій” статуетку отримала заступник директора Оксана Ярмоленко за організацію book-толоки на Соборній “МОБЮ — FREEspace”. Бібліотека презентувала городянам не тільки новинки бібліотечного фонду, але й власні мультимедійні ресурси, видавничу продукцію — методичні, біобібліографічні, краєзнавчі видання, фотосушку найцікавіших заходів, мотиваційні “живі” інсталяції “Перерване читання”, “Дівчина, яка читає”, випуск новин бібліотечного телебачення “МОБЮ news”, кращі роботи обласного молодіжного конкурсу “Наша спадщина”. Під час літературних, історичних, краєзнавчих, вікторин бібліотекарі роздали миколаївцям, крім своїх щирих усмішок і чотирьох кілограмів цукерок, ще й не одну сотню бібліотечних передбачень і літературних побажань, рекламних флаєрів, а також свої кращі видання — “Легенди рідного краю”, “Степная Троя Николаевщины”, покажчики про Олеся Бердника і нариси про Віктора Скаржинського.

Молодіжний стартап Світлани Воронцової з циклу “Нова генерація лідерів” одностайно було визнано найефектнішим в номінації “Найкращі візуальні ефекти”, а “Бібліотечного Оскара” отримав Андрій Алієв, ініціатор і організатор цього проекту. Глядачам було представлено відео-привітання Світлани, а також майстер-клас з пісочної анімації.

І кульмінація церемонії — оголошення переможця в номінації “Найкращий фільм року”. Ним став всеукраїнський семінар-презентація “Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники”. Саме Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва стала пунктом відправлення “літературного потягу” по маршруту Миколаїв — Херсон — Запоріжжя — Дніпро — Ужгород — Львів — Київ. До письменницького десанту ввійшли Боісіда з Києва, Ярина Каторож і Любов Відута зі Львова, Ярослава Дегтяренко з Запоріжжя. Саме Ярослава віртуально поділилася з присутніми на церемонії своїми приємними враженнями від бібліотеки, читачів, самого заходу і міста Миколаєва, подякувала директору бібліотеки, Наталії Вікторівні Ткаченко за теплу зустріч і відзначила, що саме вона отримує заслужену нагороду в номінації “Найкращий фільм року”.

Наталія Вікторівна висловила слова вдячності соціальним партнерам за підтримку бібліотечних ідей, проектів і вручила Сертифікати Почесного друга бібліотеки Козирєвій Єлизаветі, Ягьяєву Володимиру, Гребенникову Віктору,  Казаковій Олександрі, Купрієвич Тетяні, Бондаренко Лілії, Мілюченку Павлу і колективу Миколаївського академічного обласного театру ляльок.

Порадували гостей вокальні виступи Олександри Казакової, тріо “Бриз” Миколаївського морського ліцею ім. професора Александрова, театральна мініатюра у виконанні актриси театру ляльок Ганни Коржової.

На заході були присутні начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Димитров М. Ф., директори обласних і міських бібліотек, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віра Марущак, представники закладів вищої і професійно-технічної освіти, громадських організацій, літературних і творчих об'єднань, читачі бібліотеки.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.